Aysen Zorer

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Kognitif Terapi Uygulama Teknikleri, Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi, Terapi Ve Eğitimde Terapötik Kartların Kullanımı, Bireysel Psikodrama, Drama Terapi, Psikodrama Grup Terapisi, Kariyer Geliştirme Danışmanlığı, Uyuşturucu Maddeler ve Bağımlılık Eğitim Programı Eğiticiliği, Eğitim ve Okul Yöneticiliği, Afet Yönetimi, Etkin Öğretmenlik, Danışma Becerileri, Toplam Kalite Yönetimi, Değerler Eğitimi, Farklılaştırılmış Eğitim, Öğretmen Destek Eğitimi, Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi ve Aile ve Çift Terapisi eğitimlerini tamamlamıştır.

Mesleki çalışmalarına Zonguldak, SSK Hastanesi’nde Psikolog olarak başlamış, yuva müdürü olarak görev yapmıştır. Zonguldak’da özel bir dershanede Psikolojik Danışman olarak, İstanbul’da özel okullarda Psikolojik Danışman olarak görev yapmıştır. Uzun yıllar Okul Öğretmen Geliştirme Projesinde aktif olarak çalışmıştır. Ateş Böceği, Geleceğe Üç Boyutlu Yolculuk, Mentorluk, Yatılı Abla Ağabeyliği, Akran Desteği Dayanışması, Yaşayan Değerler projelerini yürütmüştür.

2014 yılından itibaren AYNA Eğitim Ve Psikolojik Danışma Merkezi’nde ergen, yetişkin ve ailelerle çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca düzenli olarak açılan Psikodrama Yaşantı Grupları’nı yönetmektedir.

2016 yılında yayınlanan ÇATED (Çift ve Aile Terapileri Derneği) adına hazırlanan 12 terapistin kaleme aldığı 10 vaka öyküsünden oluşan ‘’Yüzyüze Türkiyeden Çift ve Aile Terapisi Öyküleri’’ adlı kitapta 10 vaka öyküsünden birisi (Psikodramada Tek/Çift Modelinde Direnç Çözümlemesi) Aysen Zorer’e aittir.