burcu

Burcu Akgül

Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik alanında lisans eğitimini tamamlamıştır. Beslenmede Psikoloji Yönetimi ve Davranışı, Spor Salonunda Sporcu Beslenmesi ve Diyetisyen Rolü, Onkolojide Güncel Yaklaşımlar ve Anne Çocuk Beslenmesinde Yaklaşımlar seminerlerine katılmıştır. Lisans eğitimi süresince Haydarpaşa Numune ve Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastaneleri, Yeditepe Üniversitesi Kozyatağı ve Koşuyolu Hastaneleri, Ataşehir ve Sancaktepe Toplum Sağlığı Merkezleri ve bazı özel kurumlarda stajlarını tamamlamıştır.

Lisans eğitimini sürdürürken beş yıl boyunca ortaokul ve lise öğrencilerine İngilizce, Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında özel ders vermiştir. 2016-2017 döneminde ATAMEM Aşçılık kursunu tamamlayıp Aşçılık sertifikasını almaya hak kazanmıştır. 2017 yılının yaz sezonunda YMCA Camp of Maine’de (ABD, Maine) mutfak çalışanı olarak çalışmış ve obezitenin yaygın olarak görüldüğü ABD’de beslenme alışkanlıklarını gözlemleme fırsatı bulmuştur.2018 yılından beri Pepapp uygulaması Pepzine bölümünde beslenme yazarlığı yapmaktadır.

Ayna Eğitim ve Psikolojik Danışma Merkezi’nde ağırlık kontrolünün yanı sıra hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisi uygulamakta (diyabet, kardiyovasküler hastalıklar, gastrointestinal hastalıklar gibi)ve gebelik ve emzirme dönemi gibi özel durumlarda beslenme ve diyet danışmanlığı vermektedir.