Besinler Üzerinden Sağlıklı Beslenme Eğitimi

 

Birçoğumuz fazla pasta yemenin fazla şeker yemek olduğunu ve bunun bize uzun vadede zarar verebileceğini biliriz. Peki doğru bildiğimiz yanlışlar? Hiç olmasa hayatınızda bir kez “ekmeği kes, kilo verirsin” cümlesini duymuşsunuzdur. Sizce ekmek gerçekten kötü bir besin mi? Yoksa biz mi doğru ekmek seçimini yapamıyoruz veya ekmek yemeyip böreklere poğaçalara mı düşüyoruz… Daha sık tercih etmemiz gereken karbonhidratı, proteini, yağı; hepsini konuşuyor olacağız. En başta da tüm bu besin ögelerinin ne anlama geldiğini konuşacağız. “Gerçekten köfte yediğimde yağsız da yapsam yağ mı almış oluyorum?” Evet! Çünkü etin yağ eklemeden hali hazırda kendi yağı var. Beslenmeyle ilgili doğru bildiğimiz ne çok yanlış var… Ne çok şey öğreneceğiz! Şimdiden sorularınızı hazırlayın. Tek tek konuşacağız.

Eğitim 4 oturumdan oluşacaktır:

1. Oturum: Karbonhidratlar
Karbonhidrat nedir? Ne işe yarar? Ne yersek karbonhidrat tüketmiş oluruz? Hangi karbonhidratı seçelim? (Besinler üzerinden gidilecek)
2. Oturum: Proteinler
Protein nedir? Ne işe yarar? Ne yersek protein tüketmiş oluruz? Hangi proteini seçelim? (Besinler üzerinden gidilecek)
3. Oturum: Yağlar
Yağ nedir? Ne işe yarar? Ne yersek yağ tüketmiş oluruz? Hangi yağı seçelim? (Besinler üzerinden gidilecek)
4. Oturum: Vitaminler & Mineraller & Su
Vitamin ve mineral nedir? Ne işe yarar? Nereden karşılanır? Vücudu nasıl destekleriz, kaybını nasıl önleriz? (Besinler üzerinden gidilecek)
Su içmek neden önemli? Ne kadar su içelim? Hangi durumlarda su tüketim ihtiyacı artar? Ne kadar artar?
Katılım Ücreti: Tek Oturum Ücreti: 80 TL
4 Oturum Ücreti (Paket): 250 TL
Eğitim Tarihleri: 19-26 Nisan ve 3-10 Mayıs 2021 21:00-22:30
Katılım sertifikası verilecektir.
İletişim: Her türlü sorularınız, bilgi ve kesin kayıt için 0 536 731 29 88 numaralı telefonu arayabilir ya da ceren@aynapd.com'a mail atabilirsiniz.