CEREN YÜKSEL DIŞPINAR - Kopya

Ceren Yüksel Dışpınar

Marmara Üniversitesi “Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik” bölümünde lisans eğitimini (2006) ve Üsküdar Üniversitesi’nde “Anne-Bebek Bağlanma İlişkileri ile Çocukluk Dönemi Psikopatolojileri Arasındaki İlişki” hakkında yazmış olduğu proje ile Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.


Mesleki çalışmalarına özel okullarda psikolojik danışman olarak başlamış aynı zamanda çocuk, ergen ve aileleri ile bireysel çalışmalarını sürdürmüştür. Uzmanlık eğitimi sırasında, NP Hastanesi’nde Stajyer Psikolog olarak bağımlılık ve psikoz servislerinde görev almış, bir çok hasta ile çalışma fırsatı bulmuştur.


Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Ve 2. düzey, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Çocuk ve Gençlerle Sanat Terapisi Uygulamaları, Rorschach ve Projektif Testler Derneği tarafından verilen “Çocuk Çizimleri”, “Peri Masalları”, “C.A.T” “T.A.T” eğitimlerini tamamlamıştır. Bakış Danışmanlık tarafından verilen Aile Danışmanlığı ve Aile/Çift Terapisi ve Prof. Dr. Doğan Şahin tarafından verilen Dinamik Psikoterapi eğitimlerine devam etmektedir.


Çocuk ve ergenlerle; duygusal sıkıntılar, korku, kaygı, öfke, kayıp ve yas, travmatik deneyimler, davranış bozuklukları, evlat edinme ve koruyucu aile süreci alanlarında çalışmaktadır.

Projektif testlerin yanı sıra, Frostig Görsel Algı Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Metropolitan Okul Olgunluğu Testlerini uygulamaktadır.