Güven duygusu her ne kadar tüm insan ilişkilerinde önemli olsa da, özellikle anne ve babasına güvenme ihtiyacının en yüksek olduğu çocukluk döneminde bu duygunun zedelenmesinin izleri ileri yaşlara kadar taşınabilmektedir.

Ebeveynleriyle güvenli bağlar kurmadan büyüyen kişiler kendilerine ve çevresine de kuşkuyla yaklaşmaya eğilimli olurlar. Yeniden sağlam ve güvenilir ilişkilerin kurulabilmesi için geçmişte yaşananların karşılıklı konuşulması, zarar veren tarafın hatasını kabul ederek af dilemesi kişilerin birbirini anlamasına ve bir adım daha birbirine yaklaşmasına yardımcı olabilir. Bazı kişiler kendilerine güvensizlik yaşatan ebeveynle hala süregelen öfkeleri veya çekingenliği gibi nedenlerle yüzleşmek istemeyebilir. Eğer geçmiş olumsuz yaşantılar kişinin iç dünyasında rahatsızlık yaratıyor veya çevresiyle ilişkilerine yıkıcı ve zarar verici etki yapıyorsa profesyonel bir yardım alması yararlı olacaktır.

Ayna'da "Çocuk Randevuları" nasıl alınır ve süreç nasıl işler?

cocuk

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

  Anya Yayın Kitaplığı

  ayna-olan-ebeveyn

  Çocuğunuzla Verimli İlişki Kurmanın Etkili ve Kolay Yolu

  Anadolu’nun yuva kokan ormanlarından, yok olma tehlikesiyle hayatta kalma mücadelesi veren hayvanların dilinden bu hikâye.

  seni-oyle-cok-istedim-ki

  Bir evlat edinme hikayesi