ECE ÖZDİKER

Ece Özdiker

Mersin Bahçeşehir Koleji’nden 2016 yılında mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümüne girmiştir. Lise döneminde Lions Young Leaders projesi içerisinde yer alıp bir sene boyunca gönüllü bir şekilde her cuma günü bir devlet okulundaki 3.sınıflara iki saatlik İngilizce dersleri vermiştir.

Lisans döneminde ise Duyarlı ÖzÜ projesi kapsamında otizmli çocuklara destek olabilmek amacıyla gönüllü bir şekilde kermeslere katılım sağlamıştır. Özyeğin Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Öğrenme Çalışmaları Laboratuvarı’nın araştırma asistanlarından birisi olup okul öncesi çocuklar ile ilgili yapılan araştırmalarda uygulayıcı ve kodlayıcı olarak görev almıştır. Ayrıca laboratuvarın yayınlamış olduğu “Father Involvement in Child Development and Learning” adlı yazının yazarlarından biridir.

Naisa Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde Çocuk Klinik Uygulama Ağırlıklı Mesleğe Hazırlık Staj Programı’nı tamamlamıştır. Bu program sonunda Çocuk Testleri Eğitimi Uygulayıcı Sertifikası ve Çocuklarla İlk Görüşme Uygulayıcı Sertifikası almıştır.

2020 Aralık ayından itibaren AYNA Eğitim ve Psikolojik Danışma Merkezi’nde stajyer olarak çalışmaktadır.