Evde Çalışırken Motivasyon Kaybı

Klinik Psikolog Funda Tekelioğlu

Birkaç ay öncesine gidelim, gelecek hayalleri kurabildiğimiz zamanlara; işimizin, evimizin, sosyal hayatımızın ayrılabildiği günlere. Düşünün bakalım, o zamanlarda da motivasyonunuz düşüyor muydu? Yaptığınız işe inanmadığınız, çabalarınızın işe yaramayacağını düşündüğünüz olmuyor muydu? Gelecek kaygısı yaşadığınız zamanlar yok muydu? Çoğunluk bu sorulara “evet” diyebilir.
Şimdiler; ev halinin, işin, sosyal hayatın, tüm ilişkilerin bir mekânın içine sıkıştığı zamanlar. Beklentimiz motivasyonumuzun yüksek olması hatta öyle kalması ise kendimize ya da ekibimize haksızlık etmeyelim. İmkânsız şeyler istemeyelim hem kendimizden hem de ekibimizden.
Hangi zaman diliminde olursak olalım, kendimizi işe yarar hissetmemizi sağlayacak işe yarar işler yaptığımıza dair inancımızı taze tutacak dokunuşlara ihtiyaç var. Özellikle şimdiki zamanlarda elimizde bizi hafifte olsa canlandıran ne varsa onu bulabilir, bulduğumuzun şu anda bizim için yeterli olduğunu kabul edebiliriz. İç kaynaklarımızın rehberliğine güvenebiliriz.

aynapdlogodisif

İletişim Bilgileri

İnönü Caddesi, Aydoğan İş Merkezi

No: 12, Kat: 7, Daire: 20, 34734

Sahrayıcedit / Kadıköy İSTANBUL

2018 © Ayna PD - Eğitim ve Psikolojik Danışma Merkezi | Tukan Ajans