Çiftler arasındaki çözülmemiş sorunlar bebeğin gelişi ile ortadan kalkmaz tam tersine daha da büyüyerek tekrar ortaya gelir. Bebeğin aileye katılımı son derece mutlu bir olay olması kadar aşılması gereken bir kriz süreci olduğu da unutulmamalıdır. Ancak çiftler arasında güçlü ve sağlam bağlar varsa bu krizin sağlıklı atlatılması söz konusu olur.

Anne evin içinde bebeğin bakımı ile uğraşıp, uykusuz kalmaya ve çeşitli endişeler geliştirmeye uygun bir ortamda kalırken, kadınlık rolü arka planda kalabilir. Baba da eskisi kadar ilgi görmediğini düşünebilir. Bu döneme uyum sağlamaya çalışırken baş başa kalıp birlikte vakit geçirme ihtiyaçlarını göz ardı edebilirler. Bu durum her iki eşte de öfke ve mutsuzluğa yol açabilir. Çiftler için anne-baba olmak, hem çok keyifli hem de birçok zorlukları olan yeni bir yolun başlangıcıdır. Eğer çiftler hızlıca bu sürece adapte olup kendilerine yeni bir düzen kurabilirlerse, o zaman ortaya çıkan sorunlarla kolaylıkla baş edebilirler ve yeni sürecin keyfini çıkarabilirler. Böyle çiftlerin yaşam yolculukları onları bebekleri ile birlikte yeni birçok keşfe götüren, keyifli bir yaşama doğru devam eder.

Ayna'da "Çocuk Randevuları" nasıl alınır ve süreç nasıl işler?

cocuk

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

  Anya Yayın Kitaplığı

  ayna-olan-ebeveyn

  Çocuğunuzla Verimli İlişki Kurmanın Etkili ve Kolay Yolu

  liyo

  Anadolu’nun yuva kokan ormanlarından, yok olma tehlikesiyle hayatta kalma mücadelesi veren hayvanların dilinden bu hikâye.

  seni-oyle-cok-istedim-ki

  Bir evlat edinme hikayesi