FUNDA HN

Funda Tekelioğlu

Marmara Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans, YDÜ Klinik Psikoloji bölümünde ikinci yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Mesleki çalışmalarına özel okullarda psikolojik danışman olarak başlamış, çalıştığı tüm okullarda Rehberlik Servisini kurmuş ve işlevsel hale gelmesini sağlamıştır. Mesleki çalışmalarını sürdürürken bir yandan da mesleki eğitimlerine devam etmiş; BGT ve Eğitici Eğitimi, Geştalt teori, T.A. Ego Durumları, Kaygı, Çatışma Çözme, İletişim Eğitici Eğitimi, Liderlik Eğitici Eğitimlerini alarak eğitim vermeye hak kazanmıştır. Psikodrama Eğitimlerini tamamlamış Psikodramatist unvanını almış, EMDR eğitimlerini de tamamlayarak sertifikalı EMDR terapisti olmuştur. Aile Terapisi Uzmanlık Eğitiminin yanı sıra Gottman Çift Terapisi I. - II. düzey Eğitimleri, Pact (Çift Terapisine Psiko-biyolojik Yaklaşım) Eğitimini de alarak Aile ve Çift terapisinde farklı yaklaşımları deneyimlemiştir. 1999 depremi ile birlikte başlayan ve uzun yıllar süren  “Kriz Durumlarında İlk Müdahale ve Travma, Kendine Yardım” eğitimlerini tamamlamıştır. Hem sahada çalışmış hem de acil durumda sahada çalışacak uzman eğitimlerini vermiştir.

Aile mahkemelerinin kurulmasıyla birlikte boşanma, velayet, evlat edinme konularında uzman bilirkişi olarak çalışmıştır. Mezun olduğu Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde 6 dönem boyunca “Yaşam Dönemleri ve Uyum Problemleri” dersini vermiştir.

1996 yılından bu yana kurucusu olduğu AYNA Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde yetişkin ve çiftlerle çalışmakta, 1999 yılından bu yana da aynı zamanda kurumsal projeler üretmekte, kurumsal eğitimler vermektedir. 2016 yılında “Anya” markası ile yayınevi kurmuş, yayınlanmasına aracı olduğu kitapları sahiplerine ulaştırmaya çalışmaktadır.

“Yöret Vakfı”, “Türk Psikologlar Derneği”, “Hayata Renk Ver Derneği” gibi çeşitli dernek ve vakıflarda gönüllü projeler yapmıştır. 2019 yılında başlayan İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü “Öğretmenim Elimi Tut “ projesi kapsamında hastane sınıflarında görev alacak öğretmen eğitimlerinden sorumlu ekibin içinde aktif olarak çalışmaya devam etmektedir. Aynı zamanda “Çocuk Çocuk Olunca İyileşir” projesinde de çocuk hastaların yakınları ile çalışmalar yapmaktadır.

EMDR Derneği üyesidir.

Seminer ve Grup Çalışmalarından Bazıları:

İletişim, Liderlik, Kaygı, Zorbalık, Bir Aile Olma Hikâyesi- Evlat Edinme, Aile- Çocuk İlişkisi, Eş İlişkisinden Çocuğa Yansıyanlar, Empatik Yaklaşım, Boşanma ve Çocuk

Etkili İletişim, Ekip Çalışması, Liderlik, Çatışma Çözme Becerileri, Krize Müdahale, Farklılıklarımız, Yaratıcılık, Psikodrama

Mesleki Eğitimleri

BGT Eğitimi, Grup Yönetimi ve Liderlik Becerileri Eğitimi, Kriz Müdahale Eğitimi