Sık Sorulan Sorular

Hayatınızda var olan problem hayatınızın günlük akışını aksatmaya başladığında bir uzmana başvurulabilirsiniz.

Hem çocuk ve ergenlere hem de yetişkinlere ayrıca aile ve çiftlere yönelik hizmet vermekteyiz.

Evet, çocuğunuz 0-6 yaş dönemindeyken gelişimsel takip, ebeveyn danışmanlığı gibi konularda destek almak için kurumumuza müracaat edebilirsiniz. Çünkü farkına vardığınız ama tam emin olamadığınız sıkıntılar olduğu zaman erken müdahale etmek çok önemlidir.

Evet. Yılda 2 kere yetişkinlere yönelik psikodrama grupları açılır. Ayrıca çocuklar içinde çocuk psikodrama grupları da yürütülür.

Kurum yönetimiyle yapılan görüşmelerde kurum değerleri ve hedeflerine uygun olarak eğitim programları hazırlanır. Ayrıca meslektaşlara yönelik mesleki eğitimler de verilir.

Bir görüşme ortalama 50 ile 60 dakika, aile ve çift görüşmeleri 1,5 saat sürer.

Görüşmeler randevu sistemiyle gerçekleştirildiği için gelmeden önce randevu almanız gerekir.

Birinci görüşme aile ile yapılır ve çocukla ilgili detaylı bilgi alınır. Sonrasında çocuk ile bireysel görüşmeler planlanır. Çocukla yapılan 3-4 değerlendirme görüşmesinin ardından aileye bilgi verilir ve yapılacak çalışmalar planlanır. Çocuklarla genellikle haftada 1 görüşmeler ayarlanır ihtiyaç duyulursa bazı görüşmelere aileler de dâhil edilebilir, süreç içinde belli aralıklarla ailelerle geribildirim görüşmeleri yapılır.

detaylı bilgi

Sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için haftada bir görüşme yapılması önerilir. Danışanın ihtiyaçlarına ve koşullarına göre iki görüşme arasındaki süre değişebilir.

Bu süre ihtiyacınıza göre değişir. Belli bir durum için gelindiğinde daha kısa ancak derinlemesine bir çalışmada daha uzun süreli görüşmeler yapılır. Yaklaşık 3 aydan sonra somut bir sonuç almaya başlayabilirsiniz.

Sizinle yapılan çalışmalar özeldir. Kişisel bilgileriniz sizin izniniz olmadan başka kişi ve/veya kuruma aktarılmaz bu ilkeye uyulmayan tek koşul kendinize ya da başkalarına zarar verme durumudur. Bu durumda uzmanınız size bilgi verecektir. Çocuk ve ergenler ile yapılan çalışmalarda aileler ile geri bildirim görüşmeleri yapılırken görüşmelerin içeriğinden ziyade gidişat ile ilgili bilgi verilir.

Danışan ve uzmanın ortak uygun zamanları göz önüne alınarak belirlenir.

Görüşmeden 24 saat öncesinde randevunuzu iptal etme hakkına sahipsiniz.  Son 24 saat içinde yapılan iptal ve değişiklik isteklerinde danışan, gelmediği görüşmenin ücretinden sorumlu olacaktır.

Telefon ya da e-mail ile alabileceğiniz gibi http://www.aynapd.com/ adresinde yer alan randevu formu aracılığı ile de  bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede tarafınıza dönüş yapılır.

Hayır. Hiç bir ön hazırlık yapmanız gerekmez. Ama isterseniz sizin için önemli konuları önceden not alabilirsiniz.

İlk randevuya gelirken sizi 10 dk. önce ofisimize bekliyoruz. Arkadaşlarımız sizden form doldurmanızı isteyecekler. Görüşmelerimiz tam belirlenen saatte başlar.

Hafta İçi: 09:00 – 21:00
Cumartesi: 09:00 – 18:00

Not: Resmi tatil günlerinde (milli ve dini bayramlar) çalışmamaktayız.