Yüksel Artar

İstanbul Üniversitesi’nde lisans, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Dikkat, Hiperaktivite, Öğrenme Problemleri ve Değerlendirme Eğitimleri, Kaygı Yönetimi Eğitimi, Aile Terapisi Eğitimi almıştır. “Psikanalizden Dinamik Psikoterapilere” Eğitimi, Dinamik Psikoterapi Yönelimli Oyun Terapisi Eğitimlerini tamamlamıştır.

Mesleki çalışmalarına; “Özürlü Çocuklar ve Aileleri” ne eğitimci-psikolog olarak hizmet vererek başlamıştır. Çeşitli Özel Okulların ilköğretim ve liselerinde, Psikolojik Danışman olarak görev yapmıştır. Gönüllü olarak; “Sosyal Hizmetler Vakıf Yuvası”nda bulunan çocuklara “Oyun terapisi” yaklaşımıyla uygulamalarda bulunmuş, “1984 Vakfı” bünyesinde gençlerin ailelerine yönelik düzenlenen “Ergenlik Dönemi” konulu seminerlerde konuşmacı olarak görev almıştır.

1997 yılından bu yana AYNA Eğitim ve Psikolojik Danışma Merkezi’nde çocuklar, ergenler, yetişkinler ve aileler ile dinamik psikoterapi yöntemiyle çalışmaktadır.

Çocuklarla; Okul ve Öğrenme Sorunları, Çocukluk ve Ergenlik Dönemi Duygusal Problemler, Anne-Bebek İlişkileri, alanlarında çalışmaktadır. Boşanma, Evlat Edinme, Koruyucu Aile Olma süreçlerinde aileye danışmanlık yapmakta, çocuk ile çalışmalar yürütmektedir. Yetişkinlerle; ilişki ve iletişim, duygusal zorluklar, kaygı alanlarında çalışmaktadır.