Ayna’nın Hikayesi

Bireysel Danışmanlık

Çocuk, yetişkin, aile ve çiftler ile bireysel olarak yapılan çalışmalardır. Bireyin kendini tanıması ve keşfetmesine olanak sağlar. Bireyler, hayatta zorlandıkları konular hakkında yeni beceriler kazanır.

Kurumsal Danışmanlık

Şirketlerin ve kurumların yönetim, işletim ve iletişim sorunları psikolojik değerlendirme yöntemleri kullanılarak analiz edilir. Elde edilen veriler doğrultusunda, kuruma yönelik çözüm önerileri paylaşılır.

Akademik Eğitimler

Uzmanlara yönelik yapılan psikoloji temelli eğitimlerdir. Çocuk, yetişkin, aile, çift ve grup çalışması konularındaki eğitimlerin amacı; meslektaşlarımızın pratik becerilerini geliştirmeye katkı sağlamaktır.

Ayna’nın Hikayesi

“İki arkadaş hayal kurdular önce; dokunmak istediler insanlara, ayna olmak istediler. Yaşanmış, hikâyeleri olan eşyalarla dolu küçücük bir “Ayna” kurdular. Eskide kalmış eşyaları satan arkadaşları aradı bir gün onları. ‘Adınız AYNA size sizi simgeleyen bir ayna buldum, gelin’ dedi. Heyecanla gitti iki arkadaş ve görür görmez hayran kaldı ikisi de, kollarını açmış sanki kucaklamak için bekler gibi duran oyma ağacın içine yerleştirilmiş küçük aynalardan oluşan bu aynaya ‘Ben sizin için buraya geldim.’ Diyordu. Logosu oldu kucak açan ayna; insanlara dokunmak isteyen “Ayna’ya”. Yıllar geçti küçücük “Ayna” büyüdü, eşyalar yenilendi ayak uydurdu yeni dünyaya. İki arkadaştan biri dinlenmeye çekildi, diğeri yola yalnız devam etti. Yalnız dediysek de tek değildi, başlangıçtan bu yana yanında olmaya devam eden ekip arkadaşları ile yeni katılanlara kucak açtı, kocaman bir “Ayna” ailesi oldu.

Bugün kapıdan girdiğinizde kucağını açmış sizi karşılar o ayna. Sağa doğru kıvrılıp da odalara açılan koridorda ilerlerken “Ayna’nın” ilk eşyası olan camları işlemeli kumaşla kaplı dosya dolabı göz kırpar size…

Hoş geldiniz!”

Kurucumuzla Tanışın

FUNDA TEKELİOĞLU

Marmara Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans, YDÜ Klinik Psikoloji bölümünde ikinci yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Mesleki çalışmalarına özel okullarda Psikolojik Danışman olarak başlamış, çalıştığı tüm okullarda Rehberlik Servisini kurmuş ve işlevsel hale gelmesini sağlamıştır. Mesleki çalışmalarını sürdürürken devam ettiği Hümanistik Terapi ve Eğitici Eğitimi, Gestalt Teori, T.A. Ego Durumları, Kaygı, Çatışma Çözme, İletişim Eğitici Eğitimi, Liderlik Eğitici Eğitimleri ile hem uzmanlık almış hem de eğitici olma donanımı kazanmıştır. Psikodrama Eğitimlerinin ardından Psikodramatist, EMDR eğitimlerinin tamamlanmasıyla da Sertifikalı EMDR Terapisti unvanını almıştır. Aile Terapisi Uzmanlık Eğitiminin yanı sıra Gottman Çift Terapisi I ve II. Düzey, Pact (Çift Terapisine Psiko-Biyolojik Yaklaşım) Eğitimlerini de alarak Aile ve Çift terapisinde farklı yaklaşımları deneyimlemiştir. 1999 depremi ile birlikte başlayan ve uzun yıllar süren  “Kriz Durumlarında İlk Müdahale, Yas ve Travma, Kendine Yardım” eğitimlerinin ardından hem sahada çalışmış hem de acil durumda sahada çalışacak uzman eğitimlerini vermiştir.

Ekibimiz ve Uzmanlarımızla Tanışın

Ayna’da Neler Yapıyoruz?

Funda Tekelioğlu

Emel Yazıcıoğlu

Zehra Birbiri

Ece Özdiker

Yaprak Salman

Zeynep Sezgin

Nurşah Memiş Akdoğan

Ceren Yüksel Dışpınar

Şule Acar

Murat Kaytancı

Ceyda Yanar

Zeynep Yetkin

Ayşegül Önk Eray

AYNA’DA Bireysel / Çift Randevuları

AYNA’DA Çocuk / Ergen Randevuları

BEBEKLİK DÖNEMİ

ÇOCUKLUK DÖNEMİ

ERGENLİK DÖNEMİ

GENÇ YETİŞKİNLİK

YAŞLILIK DÖNEMİ

PERGEL-PERFORMANS GELİŞTİRME PROGRAMI

ÖĞRENCİ KARİYER DANIŞMANLIĞI ALANLARI

YETİŞKİN KARİYER DANIŞMANLIĞI

GELECEĞİNİ PLANLA GRUP ÇALIŞMASI

Krizleri Yönetin, Güçlenin

Çalışanlarınızı daha iyi tanıyın

Çalışanlarınızı daha iyi tanıyın

Krizleri Yönetin, Güçlenin

Çatışma ve Problemleri Çözme performansınızı arttırın

Doğru Dinleme, doğru anlama, doğru ifade etme

IQ mu EQ mu?

Yönetici Adayları Daha Başarılı

Mutlu Çalışanlar

Zorbalar, kurbanlar.. Peki ya şahit olanlar?

Çocuklara dair her şey

Başa çıkma kaynakları içimizde

EMDR TERAPİSİ

Eğitim ve Çalışma Grubu

BİREYSEL GÖRÜŞME TEKNİKLERİ

KRİZE MÜDAHALE EĞİTİMİ

GRUP YÖNETİMİ EĞİTİMİ

DİKKAT VE ÖĞRENME “UZMAN EĞİTİMİ”

SİSTEMİK MÜDAHALELER EĞİTİMİ

Kurumlarda Zorbalık

Menekşe Onbaşı